Články


Dacia Duster po faceliftu

2014-03-21 Přečteno: 6 485x

Model Duster je stále velkorysejší a za atraktivní ceny Dacia nabízí nové prvky výbavy: tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací asistent, impulzní ovládání oken nebo ukazatel vnější teploty. Funkce multimediálního systému MEDIA NAV (navigaci, telefon, rádio, média…) ovládáte jednoduše a zcela intuitivně na dotykovém 7palcovém displeji. Bluetooth® technologie vám umožní telefonovat, aniž pustíte volant z rukou*, nebo můžete díky funkci audio streaming poslouchat hudbu z přenosných zdrojů. Ty si samozřejmě můžete připojit i do USB/Jack vstupu na čelním panelu. Technologie na palubě vozu jsou spolehlivé a maximálně užitečné.

Nový Dacia Duster se zaměřil na svou technologickou výbavu a schopnost překonat všechny překážky. Je vybaven novými motory, které se vyznačují velmi příjemným řízením, nízkou spotřebou paliva a nižšími emisemi CO2. Funkce Eco a ukazatel změny převodového stupně navíc řidiči umožňuje provozní parametry vozu dále optimalizovat.

Nový a stále modernější Dacia Duster je zdatný v terénních schopnostech díky pohonu všech kol a nízké hmotnosti. Nic vás tak nezastaví ani na nezpevněných cestách.

Od základu změněný interiér nového vozu Dacia Duster si zachovává komfort hatchbacku, ale současně se jednoznačně hlásí ke stylu vozů 4x4. 

Nově navržená palubní deska s chromovanými dekorativními prvky podtrhuje robustní charakter nového vozu Duster. Vybavenost interiéru se vyvíjí a je stále praktičtější - elektrické ovládání předních oken na dveřích, zrcátka ve slunečních clonách, stropní osvětlení vzadu, zásuvka 12 V…

Příjemný pocit v interiéru nového vozu Dacia Duster navodí také čtyři nová čalounění sedadel včetně koženého. Sedadla s novým designem, zesílená opěradla zadních sedadel a nový pevný kryt zavazadlového prostoru zvyšují komfort a variabilitu interiéru. Barevné provedení vnitřního prostoru laděné do tmavších odstínů umocňuje osobitý charakter a dobrodružný styl nového vozu Dacia Duster.

MOTORY

Výkonné a úsporné motory

Se svými dieselovými a benzinovými motory a pohonem na LPG, se nový Dacia Duster přizpůsobí přání a potřebám každého řidiče a s nižšími provozními náklady mu při řízení poskytne větší potěšení.

Kromě upraveného vzhledu se Duster dočkal také nového moderního motoru 1.2 TCe, který v tomto případě dává výkon 92 kW/125 koní. Další novinkou je nejvyšší výbava Exception, která bude k dispozici výhradně pro nejsilnější motory v nabídce (1.2 TCe/92 kW a 1.5 dCi/81 kW).

Přehled  motorizací:

 

1.6 16V/77 kW 4x2

1.6 16V/75 kW LPG 4x2

1.6 16V/77 kW 4x4

1.2 TCe/92 kW 4x2

1.5 dCi/66 kW 4x2

1.5 dCi/80 kW 4x2

1.5 dCi/81 kW 4x4

 

Pravý dobrodruh

Nový Dacia Duster je SUV s pohonem 4x4 a se svými schopnostmi obstojí v každém terénu!

Dacia Duster je vůz kompaktních rozměrů s nízkou hmotností, což mu zajišťuje velkou obratnost a v terénu to napomáhá jeho výkonnosti. Zvýšená pozice při řízení navíc řidiči poskytuje vynikající výhled z vozu.

Převodovka má nastavený krátký první převod* (5,79 km/h při 1 000 ot/min) uzpůsobený jízdě v obtížném terénu, pro případ rozjedu ve svahu nebo se zátěží a pro jízdu ze svahu.

* Platí pro šestistupňovou převodovku

Jasná výhoda

Technologie pohonu všech kol u vozu Dacia Duster těží z osvědčeného know-how aliance Renault-Nissan. Pomohla mu například překonat všechny nástrahy saharské pouště a svou účast na Rallye Aicha des Gazelles 2013 tak Dacia Duster zakončil na stupních vítězů v kategorii Crossover! 

Poradí si v každém terénu

Na silnicích s dobrými adhezními podmínkami a na dálnici oceníte pohon 4x2. Točivý moment motoru se přenáší pouze na přední kola a optimalizuje se spotřeba paliva.

Při jízdě v režimu Auto, který můžete použít na všech typech silnic, v jakékoli rychlosti i podmínkách sjízdnosti, dochází k automatickému rozdělení točivého momentu mezi kola na přední a zadní nápravě, aby poměr mezi stabilitou vozu a jeho pohyblivostí byl optimální.

V obtížně sjízdném terénu, na blátě nebo v písku přenáší režim Lock točivý moment motoru na všechna 4 kola, na přední i zadní nápravu, aby jim při průjezdu zajistil maximální účinnost. Kontrola motoru a brzdění se v tomto režimu přizpůsobuje použití pohonu 4x4.

Dacia Duster má světlou výšku zvýšenou na 21 cm*, větší přechodové úhly (přední nájezdový úhel 29,3°, zadní 34,9° a přechodový 23°) a schopnosti pravého vozu 4x4. Jeho struktura mu dovoluje pohybovat se zcela přirozeně po jakýchkoliv cestách a silnicích. Díky intuitivnímu ovládání pohonu 4x4 se bezpečně přizpůsobí každé situaci.

Suma sumárum, novou faceliftovanou Dacia Duster hodnotíme velice pozitivně. Základní výbava byla malinko rozšířena, ale cena zůstala totožná, tedy velice přívětivá (začíná asi na čtvrtmilionu). Dacia si tímto omlazením bezpochyby upevní již tak solidní místo na trhu. Nová Dacia Duster 2014 již byla uvedena na trh a proto ji lze již objednávat.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Dacia Duster

Toto je článek o modelu Dacia Duster

Ideální vozidlo 4x4 pro městskou policii

Jsme malá, sedmičlenná městská policie, která působí ve třech malých městech Luži, Proseči a Skutči na úpatí Českomoravské vysočiny a Žďárských vrchů v Pardubickém kraji. Operujeme na rozloze o 100km2 a sloužíme celkem 10 100 občanům. V našem krásném kraji máme značné množství rekreačních oblastí, chat a chalup.  Nejvyšším bodem našeho rajónu jsou Paseky s nadmořskou výškou 624m n.m. Kromě kontr...

Dacia Duster rezne

Dacia Duster rezne, u Britů si vysloužila přezdívku Ruster 

Hlavně v Indii vyrobené Dustery reznou, zejména mají-li bílou barvu. Dacia provádí opravy zdarma a přesunula výrobu do Rumunska.

Někteří britští majitelé Dacií Duster, levných, ale schopných a tudíž docela úspěšných offroadů rumunské značky, mají problém s korozí svých vozidel. Rez se objevuje na některých panelech karoserie, ale také n...

Dacia Duster Brave

Dacia Duster Brave: Extra Limited Edition

V dubnu 2014 se objeví další Duster Brave, vyznačující se neo-maskováním (celopolepem) inspirované snowsports: Limitovaná edice pro Itálii.K dispozici pouze bude vyrobeno v základě Duster laureát  1.5 dCi 110 koní 4x4.Plus Pack Look a je omezen na 100 kusů, z nichž 10 se bude prodávat přes internet.

Sto kupující bude brzy moci objednat Dacia Duster Bra...

Dacia Duster nejčastější závady

Dacia Duster je skvělé auto s ještě lepším poměrem cena/výkon. Obecně lze říci, že poruchovost vozu Dacia Duster je velmi nízká (s ohledem na jeho nízkou cenu), přesto je to pořád jen auto a nějaké závady se občas přeci jen objeví. Jejich četnost samozřejmě můžete značně ovlivnit tím, jak se k vozu budete chovat a starat se o něj. My si v tomto článku uvedeme nejčastější závady, které trápí vůz Da...

Dacia Duster, levná čtyřkolka

ArcticaLevný terénní automobil

Dacia opět šokuje na český trh přichází levný terénní automobil Dacia Duster. Základní cenovka 259.900,- Kč činí z Dacie Duster nejlevnější SUV na trhu jediné levnější auto je lada niva nebo fiat panda 4x4. V tomto případě se jedn&aacu...


Články