Články


Dacia Duster rezne

84 komentářů 2015-01-20 Přečteno: 7 132x

Dacia Duster rezne, u Britů si vysloužila přezdívku Ruster 

Hlavně v Indii vyrobené Dustery reznou, zejména mají-li bílou barvu. Dacia provádí opravy zdarma a přesunula výrobu do Rumunska.

Někteří britští majitelé Dacií Duster, levných, ale schopných a tudíž docela úspěšných offroadů rumunské značky, mají problém s korozí svých vozidel. Rez se objevuje na některých panelech karoserie, ale také na šroubech a spojích. Dusteru proto někteří majitelé začali přezdívat Ruster podle anglického rust, tedy rez.

Koroze není neobvyklá u letitých vozů, ale u nově vyrobených aut by se něco takového stávat nemělo. Podle dostupných zpráv se to týká hlavně aut vyrobených v indickém závodě v Čennaji na pobřeží Bengálského zálivu a většina zasažených exemplářů má bílou barvu. Počet takových Dusterů se prý pohybuje „jen” v řádu stovek, což je spousta, ale nikoliv většina - např. v roce 2013 se v Británii prodalo asi 7 800 Dusterů. Tato značka na britský trh přitom vstoupila se začátkem roku 2013.

Je to očividně problém antikorozní ochrany a automobilka se k tomu staví čelem, nabízí bezplatné opravy. Jsou však jen místního charakteru, třebaže nepředpokládáme, že by byly nedostatečné, a vozidla také údajně dostávají různé formy antikorozních nástřiků. Podle automobilky byly v indickém závodě „nekonzistentnosti v lakovacím procesu”. To si můžeme vysvětlit různě, možná i tak, že auta vyrobená v pondělí jsou horší než ta sestavená ve středu.

Výroba Dusterů pro britský trh se již přesunula do Rumunska k ostatním Daciím, kde bude kvalita zpracování snad lepší a lépe budou odolávat vlhkému a slanému vzduchu Britských ostrovů, který s největší pravděpodobností také hraje svou roli. Znamená to mimo jiné také to, že Britové si na své vozy počkají kratší dobu.

Jestli byly tímto problémem zasaženy i některé vozy prodané v České republice či na Slovenku, nemáme zprávy.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Koroze 61 Duster84  MarcelSK
3 měsíců, 1 dnů Koroze
Dufam, že nam to nehrozí 23 Bamatala Mike_4WD
1 let, 6 měsíců Dufam, že nam to nehrozí
Dacia Duster - rezne ? 3 jcduster Luděk1966x
2 let, 7 měsíců Dacia Duster - rezne ?

Foto galerie

Dacia Duster

Toto je článek o modelu Dacia Duster

Ideální vozidlo 4x4 pro městskou policii

Jsme malá, sedmičlenná městská policie, která působí ve třech malých městech Luži, Proseči a Skutči na úpatí Českomoravské vysočiny a Žďárských vrchů v Pardubickém kraji. Operujeme na rozloze o 100km2 a sloužíme celkem 10 100 občanům. V našem krásném kraji máme značné množství rekreačních oblastí, chat a chalup.  Nejvyšším bodem našeho rajónu jsou Paseky s nadmořskou výškou 624m n.m. Kromě kontr...

Dacia Duster Brave

Dacia Duster Brave: Extra Limited Edition

V dubnu 2014 se objeví další Duster Brave, vyznačující se neo-maskováním (celopolepem) inspirované snowsports: Limitovaná edice pro Itálii.K dispozici pouze bude vyrobeno v základě Duster laureát  1.5 dCi 110 koní 4x4.Plus Pack Look a je omezen na 100 kusů, z nichž 10 se bude prodávat přes internet.

Sto kupující bude brzy moci objednat Dacia Duster Bra...

Dacia Duster nejčastější závady

Dacia Duster je skvělé auto s ještě lepším poměrem cena/výkon. Obecně lze říci, že poruchovost vozu Dacia Duster je velmi nízká (s ohledem na jeho nízkou cenu), přesto je to pořád jen auto a nějaké závady se občas přeci jen objeví. Jejich četnost samozřejmě můžete značně ovlivnit tím, jak se k vozu budete chovat a starat se o něj. My si v tomto článku uvedeme nejčastější závady, které trápí vůz Da...

Dacia Duster po faceliftu

Model Duster je stále velkorysejší a za atraktivní ceny Dacia nabízí nové prvky výbavy: tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací asistent, impulzní ovládání oken nebo ukazatel vnější teploty. Funkce multimediálního systému MEDIA NAV (navigaci, telefon, rádio, média…) ovládáte jednoduše a zcela intuitivně na dotykovém 7palcovém displeji. Bluetooth® technologie vám umožní telefonovat, aniž p...

Dacia Duster, levná čtyřkolka

ArcticaLevný terénní automobil

Dacia opět šokuje na český trh přichází levný terénní automobil Dacia Duster. Základní cenovka 259.900,- Kč činí z Dacie Duster nejlevnější SUV na trhu jediné levnější auto je lada niva nebo fiat panda 4x4. V tomto případě se jedn&aacu...


Články