Články


Dacia Lodgy - nový model

2012-01-05 Přečteno: 9 886x

Dacia ve čtvrtek ukázala první fotografie svého nového MPV. To dostalo název Lodgy a ve světové premiéře se ukáže v březnu na ženevském autosalonu. Prodej bude patrně zahájen hned poté. Cena zatím nebyla oznámena.

Zaoblená Dacia Lodgy pojme až sedm cestujících. Technická data si zatím automobilka nechala pro sebe, jisté je, že nový model na délku měří 4,5 metru. Zaoblený design působí moderně, pěkným prvkem je netradiční ztvárnění zadních světel. Interiér patrně bude jednoduchý, což je pro značku Dacia typické.

Dacia zatím nesdělila žádné informace ani o použitých motorech. Očekáváme stejné motory jako pro současné modely, tedy benzínovou šestnáctistovku (110 k) a turbodiesel s objemem 1,5 litru a výkonem 90 nebo 110 koní. Světová premiéra se očekává na březen, kdy proběhne ženevský autosalon.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Dacia Lodgy

Toto je článek o modelu Dacia Lodgy

Aktualizace MEDIA NAV (LODGY, LOGAN II, SANDERO II, DOKKER), HD video na konci

Tento návod se věnuje pouze aktualizaci systému MEDIA NAV, mapy se musí kupovat zvlášť. Většina aut totiž z výroby nemá nejnovější verzi systému, prodejci univerzální nástroj pro aktualizaci ani nemají - je to na nás uživatelích a to z několika důvodů:

Systém je vynikajícím způsobem zabezpečen a vázán ke konkrétnímu vozu (zařízení má své unikátní ID)

Mapy jsou placené a vázané k uživateli

Uži...

HD video Dacia Lodgy 7 míst - osvětlení zavazadlového prostoru svépomocí

HD video je na konci článku.

Dnes jsem si sám před domem během několika minut zapojil osvětlení zavazadlového prostoru v 7 místné verzi, 5 místná jej údajně má již z výroby.

Na začátek podotýkám, že jsem se nechal inspirovat německým klubem Lodgy, zde je odkaz.

1. krok: objednání LED panelu, buď na ebay.co.uk nebo na dx.com

v prvním případě je dodání z Velké Británie do několika dnů za cca 1...


Články