Fórum - Detail zprávy / Odpověď


2015-02-08 21:18:24 Nestartuje - problém s palivem, 1.5 dCi (nafta)

Už podruhé mám stejnou závadu, vždy když je venku mráz -6 stupňů a víc. Nastartuju, asi po 10 vteřinách motor zhasne, kontrolka žhavení se rozsvítí žlutě (jindy svítí před startem červeně) a pak už nejde nastartovat. Asi nějaké elektronika to zablokuje, můžu startovat třeba 30 vteřin a nic.

Poprvé se mi to stalo asi před měsícem. Nechal jsem auto odtáhnout do servisu, prý to musí vyčistit, že asi tankuju špatnou naftu. Tankoval jsem tehdy jenom u Agipu. Nakonec to opravili zdarma, na záruku, prý mám tankovat raději v Globusu nebo Makru, kde se vytočí hodně paliva, tak tam je to prý lepší.

Nyní v sobotu bylo ráno -8, tak jsem měl obavy, jak to bude, no a samozřejmě opět, zase to po 10 vteřinách motor chcípnul a konec. Kontrolka žlutá, finito. Už jsem fakt naštvanej. Nekupoval jsem si auto, aby se mi při menším mrazíku pos*alo. Jedeme s dětmi na tenisový turnaj, kde jsou přihlášené, ráno v 7 naskáčeme celá rodina do auta a nic. Nejen, že jim skrečují turnaj, ještě mají penalizaci na příští týden. Tak na takový auto se můžu vys*at.

Nemáte někdo stejné potíže? Nenapadá prosím někoho nějaká rada? Poslední měsíc jsem tankoval v Pražských službách. Když tam tankují nejmíň do stovky svých aut, tak by snad naftu měli mít v pořádku. Globus a Makro mám min. 10 km daleko a kolem moc nejezdím, tak se mi to moc nehodí.


Toto je diskuze o vozidlu 2013 Dacia Lodgy.
Zpět do Diskuze (Fórum): Nestartuje - problém s palivem, 1.5 dCi (nafta)

Pouze pro online zalogované

Musíš se nejprve zalogovat pod svým uživatelským jménem (případně zdarma zaregistrovat, nejste-li ještě členem klubu).


Registrace nového uživatele
Login (Přihlášení)