Fórum - Téma


Dacia a vozíčkáři


Fórum Pokec všeobecný Dacia a vozíčkáři
2016-02-23 14:22:57

Rád bych zjistil, zda v ČR a SR jsou vozíčkáři, kteří vlastní Dacii, jaký typ a jakou mají úpravu řízení. Jestli variantu elektr.spojky od firmy APICZ ,nebo systém Hurt, případně podtlakovou spojku Guidosymplex. Vaše postřehy a zkušenosti rád uvítám. Snad nejsem jediný v bývalém Československu. Díky

2016-02-23 15:23:09

Zdravim my mame Dacia Sandero.Manzelka ztp\p.Auto jsme uvazovali na predelani na rucni rizeni aby mohla ridit i manzelka,jenze potom bych nemohl ridit ja jako manzel.To nam rekli kdyz jsme si podali zadost o predelani.takze auto zustalo jak je od vyroby.Vozik davame za sedacku.

2016-02-23 17:48:24

skarohlid: Myslím, že Vám podali krutě nepravdivou informaci. Samozřejmě, že vozidlo může řídit i jiná osoba než ta, které byl poskytnut příspěvek na ruční řízení. Nikde žádným zákonem či vyhláškou toto upravené není.

2016-02-23 20:48:51

skarohlid: To tedy vám daný úředník pěkně kecal. Já také řídím jen minimálně a jinak manželka. Ta samozřejmě používá klasické řízení. A já pak zapínám ruční, když řídím spíše jen v regionu. žádné omezení v tomto úřad nedává. Nebo alespoň nedával v době když jsem žádal já.

2016-02-23 21:11:29

zbyněk: Zatím Dacii nevlastním ale mám vyhlídnutého Dokkera. Snad v průběhu března. Tento typ především kvůli prostoru kufru a také ceně.

Ošahal jsem si různé úpravy ale nejvíce mne oslovil Guidosimplex. Mám ve Fabii elektronický plyn(kruh), pákovou brzdu a elektronickou spojku Syncro drive. Již 16 let a jsem spokojený, takže do Dokkeru pujde ta samá úprava . Za tu dobu mne tento system nechal ve štychu pouze dvakrát. Jednou se utrhlo zakončení lanka u plynu - vyřešeno svorkou z el. čokolády a podruhé mou blbostí - sjely se uhlíky. Ale vydržely místo čtyř deset let

2016-02-24 20:17:03

bope: Také o něm uvažuji. Mám vozík s pevným rámem a tak kufr u Loganu I stačí jentak tak. Jen neví v jaké motorizaci Dokkera koupit.

Já jezdil se systémem Guido symplex jen v Kladrubech na obnovení jízd, ale není to ono. Bolí od toho ruce,tedy od toho druhého volantu. Já mám plyn a brzdu na levé straně a spojku řízenou onou krabičkou. Ale poruch jsem bohužel zažil víc,dokonce i na kruháku.

2016-02-26 20:53:38

zbyněk: V případě ručního asi záleží na tom jak komu sedne. S Gudosimplexem mám nalítáno skoro dvěstě tisíc km a oceňoval jsem ten fakt, že jsem mohl obsluhovat plyn jak levou tak pravou rukou ba i jen palečkem.

Taktéž mám vozík s pevným rámem, k tomu sebou po výletech a dovolených tahám i električák, takže je třeba větší kufr.

Dlouho jsem pročítal nejen tento web ale i jiné a nakonec se rozhodl pro klasiku. Tedy Arctica 1,6Sce. Byl jsem si ho dnes zabukovat

2016-03-04 10:07:16

bope: Myslím si, že moc vozíčkářů Dacii koupit nechce z důvodu,že spousta z nich by ráda jezdila s vozem na automat a ten bohužel zatím u dokkera nebude ani ve výhledu. A také funguje prostě odpor k rumunským vozům v této naší zemi. To je jasné.

Jinak snad v červnu začnu reálně uvažovat o zahájení koupě. A opět s úpravou od firmy APICZ, kterou mám nejblíže

2016-03-18 11:25:37

zbyněk: No, nevím...proč kupovat auto s automatem, když úprava u klasického řazení je de- facto vlastně vytvoření poloautomatu. Nehledě na ceny aut s automatem a bez. Ale asi jsem v tomhle "konzerva" ...mám rád klasiku. A navíc jsem nikdy v autě s automatem nejel, takže neposoudím.

Probíral jsem několik let různé značky aut , posuzoval poměr cena/ výkon/ užitkovost...vycházela mi Dácie.

Nejdříve jsem byl nadšen Dusterem ale zchladil mne rozměr kufru, kam se skoro nevešel vozík(60), pak jsem koukal na Sandero, kde je obsah kufru větší ale pořád to nebylo ono. Skoro jsem se rozhodl ke koupi pětimístné Lodgy ale pak přišel Dokker a bylo rozhodnuto.

Mám ho doma od minulého týdne a jsem zatím nadšen i když zatím jako spolujezdec. Na ruční jdu koncem měsíce, takže zatím jen seznamování a menší úpravy. Snad jen jedna maličkost... z vozíku na sedačku je docela vysoko ale dá se to zvládnout. Na sedačku k řidiči pomůže chycení za volant, na straně spolujezdce to jde o trochu hůře ale tam pomůže nějaké madlo. Buď vpředu pod airbagem nebo někde poblíž.

Jinak..žena je z auta taky docela nadšena .Bála se velikosti ale to ji rychle přešlo..

2017-07-26 16:57:32

zbyněk: Vážení příznivci Dacia vozů. Ozve se nějaký vozíčkář opět po delšímčase,který vlastní tento typ vozu. Napište svojji zkušenost s umístěním vozíku a který typ máte. Je lepší lodgy či dokker. Díky


Odpovědět