Fórum - Téma


Klubova samolepka DACIACLUB.CZ


Fórum O článcích Klubova samolepka DACIACLUB.CZDiskuze o článku

Klubová samolepka DACIACLUB.CZ - podklady pro tisk

Klubová samolepka (Daciaclub.cz) Podklady pro tisk samolepky jsou připojené jako dva obrázky pod tímto článkem. Doporučujeme tisknout laserem na transparentní a nesmyvatelnou samolepící vrstvu. Hezké lepení přejí Fialka a Ankoff s poděkováním všem zúčastněným. Dovolte mi krátkou rekapitulaci: D - nejdříve jsme definovali alespoň obecně, co by klubová samolepka měla mít, jak by měla vypadat M ...


1  2  3  4  5 ......... 21

2013-04-30 11:54:19

Jen malý postřeh.Každá registrovaná značka je chráněna autorskými právy a je třeba mít svolení ji použít k úpravám vzhledu.Nejsem si tímto tvrzením úplně jistá(chaos v právním řádu),ale pokud použijeme mustr značky Dacia a budeme do ní vpisovat nějaký text,tzn.ji upravovat,může to někdo považovat za poškození či porušení znaku.Myslím například znak od kačera,jak je do značky vepsán jiný text než Dacia.

Pokud tomu tak není a lze toto takto upravovat dle svého uvážení,tak klidně napište a vyveďte mne z toho,ať víme jak to je.

Ono teď jde jen o návrhy ,ale pokud by byla nálepka s tímto znakem vybrána a používána veřejně na autech a lidi si toho všimnou,tak netuším , co by mohlo následovat. Aby náhodou nebyl problém.Možná vidím čerty,ale nutno toto také posoudit.

2013-04-30 12:06:42

Jinak všem děkujeme,kteří doposud napsali jakýkoliv názor či dali nějaký vzorek na nálepku.Máte dostatek času na vyjádření se.Pište dál. Je vidět,že nejste laxní k tomu ,co se zde děje,že máte zájem o známku,že jste praví klubáci a ne jen prostí uživatelé a jste skvělá parta lidí zde.

Každého názoru,dodatku,návrhu si ceníme.Budeme mít nálepku,za kterou se nemusíme nikdo stydět. Daciistů přibývá a dle mne ještě bude.Tak ať máme také něco svého,co jsme samy vytvořili a můžeme mít i radost z tvoření i z celého procesu.

2013-04-30 15:49:05

Jasný, pochopil jsem, nejdřív je třeba písemná specifikace. Je pravda, že jsem si neuvědomil nebezpečí autorských práv. Znak (pokud by tam byl) by musel zůstat beze změny a text být kolem, jako má kukovlado, to se mi líbí. Případně místo pro vypsání NICKU nebo čísla, které by si napsal každý sám, tak jako u dálniční známky anebo pokud by to nechtěl, tak prostě pole odstřihne, třeba...

Takže tady jsou moje připomínky dle zadaných bodů:

1) vkusnost, líbivost, estetika

2) jednoduchost - neměla by být moc přeplácaná

3) obecné informace - nesmí vzbuzovat konflikt jako národnost, druh auta

(tohle vše mi přijde jako jedna informace - uvádět naše www stránky, děláme si přece trošku reklamu, ne? Takže body 7) a 13) bych dal taky sem)

5) velikost zhruba dálniční známky

8) reflexní - viditelnost v noci

6) způsob nalepení - svobodné rozhodnutí - dvě varianty, za okno a na kapotu. Já bych bral obě

4) mělo by být vidět, že jde o moto klub -není nutné

9) různobarevné varianty - tedy základní barvy a průhlednost?? -vhodné, ale není bezpodmínečně nutné

10) zakomponovat do ní i klubový nick a může převzít úlohu vizitky?? -uznávám, že tohle může být v sériové výrobě problém, není nutné

11) seriové číslo pro případné partnery??? -tohle může být v sériové výrobě problém, není nutné

12) zahrnout do grafiky historii dacie? -to je tak na samolepku velikosti A4

2013-04-30 16:03:51

kačerlogan: Paráda. Máš svůj názor a to oceňuji a máš i pěkné návrhy.Poslední tvůj příspěvek týkající se rozboru jednotlivých bodů ,je to co potřebujeme.Bravo

udm  
2013-04-30 17:49:06

fialka: přidávám jako nápad zahrnout do samolepky QR-Code obsahující odkaz na Pozvánku - jak to funguje jsem popsal v tomto tématu http://www.daciaclub.cz/f...ak-pozvu-lidi-na-web-3941

Kdo by načetl chytrým telefonem QR-Code z nálepky za oknem, ten by se při případné registraci počítal jako pozvaný daným uživatelem.

Nevýhoda: každá samolepka by byla unikát = větší pracnost a dražší na tisk.

Jinak přikládám jeden návrh loga, jak by mohlo vypadat - je to jen upravená varianta od http://www.daciaclub.cz/f...6?select=4142#message4142 Ohledně toho, že se píše text do loga, tak pokud to je děláno v dobrém úmyslu a je to šíření dobrého jména značky Dacia, tak si myslím, že by jim to vadit nemuselo. Samozřejmě pokud by nějaká čínská automobilová továrna udělala plagiát některého modelu vozu Dacia a ještě by na to lípla jejich nějak modifikovaný znáček, tak je jasné, že by se jim to nelíbilo

Jinak ten návrh je míněn k tisku s průhledným pozadím (i když i bílé by nemuselo být špatné). Ale to průhledné by mi přišlo takové nejméně rušivé a nejvíce estetické.

Co se týče fontu, je to nejbližší font, co jsme našli v PC. Dalo by se to ještě malinko vylepšit, kdyby se někomu podařilo stáhnout font Dacia.

2013-04-30 22:39:08

Také bych měl nějaký návrh

2013-05-01 09:14:44

udm: To se mi líbí,není to vůbec špatné,je to pokrokové,odpadá seriové číslo,Odpadá členské číslo,tyto hodnoty kolemjdoucím stejně nic neřeknou.Tohle by byla cesta ke spojení a informacím.Ale jak říkáš,realizace komplikovaná.To by se muselo hodně promyslet,když by o toto byl mezi členy zájem.Dáme do úvodního textu k posouzení.

Tvůj návrh je zajímavý a nejdřív jsme se zasmála,protože než jsem si ho zvětšila ,tak jsem četla ,,HON ZA LOGEM":

Co se týče autorských práv,pochybuji,že dobrý úmysl by byl brán jako polehčující okolnost.V naší firmě je třeba co se týče certifikovaných značek velice důkladně dbáno a hlídáno,jak je s nimi nakládáno.Je na to dokonce směrnice a etický kodex. Takže asi odtud pramení obava z možných následků.

O certifikované značky je dnes velký zájem,je to lukrativní záležitost a třeba naše značky skupují cizí firmy za ohromné peníze.

Moc děkuji za návrh,sice se to počítám trochu zkomplikuje,ale nevadí,chceme nálepku,tak budeme bojovat dál.

2013-05-01 09:32:20

havran.cz: Návrhy jsou pěkné

Jen,prosím, nám by více pomohlo rozebrat úvodní body. http://www.daciaclub.cz/c...samolepka-daciaclub-cz-36

Vybrat z uvedených ty, co jsou dle tvého názoru nejdůležitější a okomentovat je .Abychom mohli všelépe zhodnotit.Moc ději předem za tvé názory.

2013-05-01 09:37:37

havran.cz: Mimochodem,máš moc pěkný avatar . Z dálky mi to připomíná vlka či psa a z blízka je to něco jiného. Tak nějakpodobně bych si představovala logo ,ale s moto tématikou. Ale to jen můj pohled.

My tu chceme dosáhnout co největší shody vlastností nálepky.

udm  
2013-05-01 16:32:22

fialka: vážně pochybuju, že by někomu vadilo, že si fandové nalepí na auto takovouto nálepku. A jestli řešíš použití loga - tak pokud to chceš brát do důsledků, tak je zcela jedno, jestli text dáš do loga či vedle loga - dle ochranné známky vůbec to logo nesmíš nijak použít. Takže z tohoto úhlu pohledu není jediný návrh, co zde padl, možno použít. S tímto přístupem se může leda tak vymyslet zcela nové logo - navrhuju teda třeba žlutý kruh s červeným puntíkem uvnitř

ps. Hon za logem dobrý, škoda, že mě to nenapadlo, když jsem si lámal hlavu, co tam napsat na nick

2013-05-01 21:56:07

udm: Já ti rozumím,také to tak beru. Já bych jen ráda podchytila a pokud možno zde uvedla veškeré možnosti i nemožnosti,které mohou nějak souviset s nálepkou.Nic víc . Od toho zde vedeme diskusi.

Nikde není psáno,že zrovna ten tvůj žlutý kruh s tečkou v závěru nebude splňovat většinové požadavky na nálepku? . V tuto chvíli nikdo ještě neví z jakých znaků bude nálepka tvořena. V této fázi jde o nalezení shody požadavků,o diskusi a různé pohledy.

QR code je zakomponováno do možností k výběru,takže lze na něj reagovat.

2013-05-01 22:26:57

ahojte,tiez som skusal nieco,len hruby nacrt,pozrite na foto v mojom profile"Klubova nalepka" ci idem spravnym smerom?

2013-05-01 23:12:06

mareck1: Ještě než se podívám na návrh,prosím,okomentuj pár pro tebe nejdůležitějších bodů uvedených v úvodu.Vyber si pár z očíslovaných znaků a napiš komentík ,ale stačí i ano ne .

Lépe tak zhodnotíme požadavky.Děkuji ti.

2013-05-01 23:31:18

fialka: 1.maximalna velkost 15x15(idealna10x12-podla mna)

2.mal by byt znak dacie,predsa ide o daciaclub

3.mal by obsahovat web,nazov klubu, a na vyber by mali byt nalepky na sklo aj pod sklo

4.jednoduchost,malo farieb,

Co viac dodat,skusajme a uvidime

2013-05-01 23:55:26

mareck1: Prima.To je ono.

2013-05-02 13:37:52

Abychom se vyhnuli konfliktu / nebo mohli jeste zasahnout do designu samolepky, napsal jsem dnes do infocentra Renault / Dacia toto:


Dobry den,

na www.daciaclub.cz planujeme vytvorit klubovou samolepku, kterou bychom nejen vyjadrili prislusnost ke klubu, ale napriklad i identifikaci uzivatele pro klubove slevy apod.

Nejsme si ale jisti, za jakych okolnosti muzeme pouzit Dacia logo a proto bych rad zjistil Vas postoj, pripadne predbezny souhlas s pouzitim loga nebo Vase podminky, za kterych muzeme logo Dacia na samolepkach pouzit.

Dekuji,

XXX


Dam vedet, kdyz neodpovi, beru to jako souhlas

2013-05-02 15:00:04

ankoff: Ty jsi báječný. Budeme klidnější.

2013-05-02 16:21:24

Zdravim . Pači sa mi navrh znaku dacia a pod nim nik člena klubu

2013-05-03 18:36:28

Což takhle sáhnout do historie.Možná je to hloupost,ale tyto znaky už asi nikdo nemá,je to z let 1968-1978a tak by se zabránilo u přednosťování stávajících znaků.

2013-05-03 20:51:52

Jestli mohu vplouti do diskuse, přimloval bych se za jednoduchost a minimum textu. Znak našich usměvavých aut (), web odkaz na klub... a hotovo, možná nakombinovat současný znak s původním (ten s ptákem) a mezi tím nápis web odkazu, nebo něco jako www.daciaclub.cz a toto by mohlo být o rozměrech klidně i 10 x 30-50 cm na zadní spodní hranu skla, zevnitř vozu....


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 21