Fórum - Téma


Stepway


Fórum Pokec všeobecný Stepway


Diskuze o vozidlu

2013 Sandero II

18 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 898 ccm (55 cui), 3-válec.2013-08-27 20:14:14

Ahoj lidi.Mám prosbu. Mám objednanýho stepíka a 0.9 a slýcham různé názory na tento malý ale výkonný přep lňovaný motor.Poslední názor byl ten, že ty motory odcházejí při sto tísících. Že to prý ty motory nevydrží. Jaké s tím máte zkušenosti? Ďekuji za odpověď.

2013-08-27 20:53:20

válec: Zdravím,no zatím jsi první ,od koho tuto informaci slyším.Nemáme tu Stepíky s touto motorizací dlouho a také nikdo nemá nejeto tolik km,kdo by mohl toto vyvrátit či potvrdit.Tyto motory jsou nové a nejsou objektivní informace s dlouhodobým používáním.Když si pročteš link tady ,lecos se dozvíš a uděláš si obrázek sám,alespoň jakýsi.Zkušenosti s tímto motorem tu postupně vkládáme.Je to novinka tento motor v tomto autě.

2013-08-28 19:06:12

Ahoj. Samozřejmě neříkám, že by to měla být pravda. Autíčko jsme si vybrali a hrozně se na něj těšíme. V podstatě od července tu pročítám vše co kdo napíše a říkam si jaké asi bude to naše. Ty motory snad prý jezdí v renault clio a captur. Jsem na to zvědav a budu rád, pokud to bodou držáci .

2013-08-29 00:19:57

válec: Ahoj,nemyslím si vůbec,že tomu věříš. Jen jsem chtěla uvést,že tento motor nemá ještě historii.Ano je v Cliu a možná ještě někde.Snad jestli se nepletu, jsem četla,že snad i Nissan by měl tento motor 0,9 TCe dávat do některého modelu.Renault má vyzkoušené motory a nemyslím,že by riskoval faux-pas a navíc v dnešní velké konkurenci.Ale kdo ví,ukáže to vše čas a věřím,že budeme spokojeni,ono to ani jinak nejde.když už jsme si vůz s tímto motorem pořídili,či objednali.

Jinak přeji ,ať čekání rychle uteče a ono uteče,takže pak to bude teprve jízda.

2013-08-29 06:53:05

fialka: Clio to má určitě, a pokud Nissan, tak asi Micra. Taky si ale myslím , že Dacia , snažící se najít nové zákazníky a napravit pošramocenou pověst (teda aspoň v ČR) si nedovolí kiks větších rozměrů, mohlo by to pro ni být hodně nepříjemné. Ona se musí snažit přesvědčovat lidi o solidnosti i přes zemi původu. Moc bych se nebál vyložených problémů. Jen náklady na servis budou přirozeně o něco vyšší než u atmosféry. Ale to je normalní. Může jít o skvělé řešení naprosto bez problémů, jako měly Octavie Tdi řady I. jejich turbodiesly jsou skvělé držáky. Máme na firmě jednu s 350 tis. km a furt tahá jak divá, a bez poruch.

2013-08-29 21:28:26

defender110: Naprosto souhlasím s tvým názorem.Vidím to stejně. Samozřejmě doufám,že turbobenzín vydrží a snad se mechanici a konstruktéři v této technologii nesekli,ale vyzkoušené to mít určitě budou,o tom nepochybuji.Nemohou riskovat si myslím.Jsme průkopníky v použití tohoto typu motoru a jestli to bude jak říkáš držák,budeme u toho a teď. A risk je zisk nebo nabitá ústa.

U nafty je tolik najetých km celkem standart (no není to pravidlo,,ano,ale s trochou vůle se to tvrdit dá).Ale bez poruch 350 tis.km,to už je vidět jasná kvalita tohoto motoru. U benzínu to tolik nebude,ale trochu přiblížit by se to mohlo. Snad se poruchám vyhneme.

2013-08-30 09:10:50

Motor konstrukčně vychází z nového 1,2 TCe a jen pro Vaši informaci, Mercedes se rozhodl vložit tento motor do nového smartu (pochybuji o tom, že by si Mercedes lajsnul si pošramotit pověst svých aut. Rozhodně se nemusíte bát. Pokud se budete o motor/vůz starat, pak Vám bude spolehlivě sloužit

2013-08-30 09:17:44

daciacz: Děkujeme za názor a informaci.

Tak to jste mne uklidnil ,když je to i v Mercedesu... Toto není invektíva,prosím,jen trocha odlehčení.

2013-08-30 09:24:19

Koneckonců, v novém Mercedesu A classe jezdí motor 1,5 dCi (značení mercedesu je 180 CDi mám ten dojem)...nyní bude mercedes také přebírat motor 1,6 dCi..uvidíme co přinese Renaultu, potažmo Dacii spolupráce s Mercedesem..každopádně tímto jsem chtěl říct to, že si myslím, že by si Mercedes nevybíral nespolehlivé motory, pokud by si dostatečně neprověřil jejich konstrukční řešení, což by mělo za následek těžkou ránu pro image značky.-)

2013-08-30 09:35:33

daciacz: Ano,výběr partnerů ve firmách se vyznačuje vysokou mírou analýz a prověření.Prestiž značek a pověst jakých- koliv výrobků je velice významná a i prvořadá.Teoreticky je jedno, jestli se jedná o fúzi či ,,jen" o spolupráci firem.V tomto případě věřím,že Mercedes si parametry pro spolupráci důkladně prověřil , to nepochybně. Dacia se dostává nahoru a nemá cestu dvakrát usnadněnou,ale ubírá se ,řekla bych, správným směrem a spolupráce s Mercedesem ji nemůže uškodit též.

2013-08-30 09:37:09

To rozhodně..myslím, že pozice Dacie v rámci koncernu Renault-NIssan je jasná.a rozhodně se nemůžeme bavit o Mercedesu jako konkurenci.

Když se vrátím k tématu, jak jste spokojená vy s vozem?:)

2013-08-30 09:51:03

daciacz: Mercedes jako konkurent? Dacia je originální . Skoro se to nedá srovnávat.

Mercedes,jeho filozofie postavená na kvalitě a tak trochu na konzervativnosti a samozřejmě tradici,je jiného směru ,ale přesto lze říci s nadsázkou,že nemůže stačit dravosti Dacie .

Děkuji za optání.

Nemáme stepíka dlouho, ale doteď jen spokojenost.Co jsem od auta očekávala je splněno nadmíru.Zpracování je pěkné,jízdní vlastnosti též a kapacita úložného prostoru je dle předpokladu a je dostatečná.Sedáky na dlouhé trasy by mohli být delší dopředu,jak jsem psala na jiném vlákně.Jsou tam mimochodem popsány mé první dojmy a postřehy. Prozatím jsem nenašla nic,co bych mohla vážně zkritizovat či co by mi chybělo.Líbivý design ,živost a pohodlí auta v této kategorii,je bezkokurenční,nehledě na cenu.Pokud se Dacia bude ubírat tímto směrem,že nabídne přiměřenou kvalitu za přiměřenou cenu,myslím že se dostane rychle do povědomí lidí,kteří stále dají na předsudky.Po poznání tohoto auta osobně,velice rychle přehodnocují své názory.

2013-08-30 09:58:50

To jsme rádi,.můžete si být jistá, že Dacia ze své cesty rozhodně neustoupí a vždy si bude držet filosofii - nabídnout za neuvěřitelnou cenu kus auta:).Co se týká např Sandera, resp. Stepwaye, pak kapacita kufru je v segmentu nadprůměrná:).Vaše postřehy se změnou vnímání naší značky pozorujeme u většiny našich zákazníků:).

2013-08-30 10:45:10

daciacz: No však je odvedeno kus práce a Dacie jsou prostě pro lidi,pro lidi co chtějí auto využít k jízdám.Jsem názoru,že auto není investice,ale spotřební věc a má sloužit a že slouží,to je už teď jisté.Líbivost je bonus a dnes také důležitá věc,ale není prioritou,alespoň pro mne.Aby toto bylo pochopeno správně v kontextu ,tak zajisté jsem ráda,pokud se auto líbí a lidi chválí,to jistě potěší,ale je potřeba jezdit a volby Dacie vůbec nelituji.Nechci vůbec podceńovat či zatracovat design,hrál jistě také svou roli při výběru

Ano,kapacita kufru je super.pro naše potřeby stačí a na dovolenou jsme ho ani nezaplnili.Pro vícečlenou rodinu jsou v nabídce jiné modely s větším kufrem,takže je z čeho vybírat.Modelová řada Dacie uspokojí široký okruch zákazníků.

Vnímání této značky se mění,mění postupně,vzhledem k mentalitě lidí.Co je jisté a uspokojivé,že se vůbec mění,a že to je důsledek natavené filosofie Dacie a poznání praktické stránky provedení aut.Protože,pokud se člověk osobně setká s Dacií a třeba se v ní projede,změní zkostnatělý názor .

2013-08-30 12:46:40

Jak se k vozu chováš tak ti to taky vrátí,dodržovat výměny olejů,nepřejíždet servisní km atd.Jsou motoristé kteří dokáží odkráglovat i tzv auto držák a to necitlivým zachazením,rozjezdy,trápení motoru atd.Já 09 Tce věřím,je v Capturu,Cliu a myslím že tudy povede cesta automobilů.

2013-08-30 12:49:55

Měl jsem možnost jet s 0,9 TCe v Sanderu a bylo to moc příjemné svezení..motor byl živý a s autem to pěkně hýbalo.Průměrná spotřeba okolo 6 litrů (95% najeto po městě).

Jinak souhlasím s tím co říkáte, jak se člověk k autu chová, tak dlouho vydrží:)

2013-08-30 17:11:32

S tím stopro souhlasím. O vše je nutné se starat a pečovat.Nejen ze začátku,ale po celou dobu užívání auta Ono toto platí samozřejmě všeobecně o čemkoliv.Nejen údržba auta a péče o něj je důležitá. Chování při jízdě má také svůj vliv na životnost některých součástí.

2013-09-01 20:30:54

Ahoj lidi. Děláte mi radost a těším se ještě víc Dík za obraz


Odpovědět