Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Nedodrzeni toho co slubuji na internetu-denni sviceni

4 let, 6 měsíců
stisky

Dobry den, pri objednani vozu mi bylo slibene denni sviceni, tak ja vyrobce uvadi na svych strankach a v aplikaci konfiguratoru na sestaveni vozu pres internet. Takove auto jsem si objednal na pobocce. A vsak pri prebirani tam denni sviceni nebylo a prodejce mi nabifl, ze mi denni sviceni za priplatek namontuje. S tim jsem nesouhlasil, pote jsem telefonicky kontaktoval infolinku vyrobce a tam mi sdelili, ze dotaz dale podstoupi ke zpracovani, bude to tyden a porad nic noveho nevim. Kdyz jsem jim volal a urgoval jsem odpoved, tak mi bylo sdeleno, ze zjistuji jeste informace. Jak je mozne ze na internetu denni sviceni nabizeji automaticky a zdarma a pri prevzeti vozu tam neni a chteji za nej priplatek? Mam nejakou sanci uspet? Auto bylo zakoupeno u prodejce autokubicek v Sumperku 20.3.2013. Dekuji za odpoved Lukas S.

Model: Dacia Duster Delsey

Manuály: 8x Manuály uživatelské, 17x Manuály servisní, 8x Katalogy a prospekty, 2x Ostatní


Odpověď 0

4 let, 6 měsíců
ankoff

Dustera jsem s dennim svicenim jeste nepotkal - u Lodgy to je resene integrovanim denniho sviceni do svetel a vsech relevantnich systemu v aute.

Jakmile otocim klickem, rozsviti se jen vpredu k tomu urcene integrovane lampy v prednim svetle (2xH4) nahore a sviti do vypnuti motoru / zapalovani.

Jakmile chci pustit svetla, tak od obrysovek poi potkavaci / dalkove se denni sviceni samo vypne a sviti nastavena svetla.

Je to fajn, nemusim nic zapinat, na nic myslet, H4 jsou levne, odolne a umistenim nahore sdruzenem svetlometu to je hezky videt a da se snadni provest vymena.

Pokud v objednavce (kterou by jste ze zakoina meli mit v pisemne podobe) mate denni sviceni uvedene a na aute neni, pak postupujte reklamaci nebo odstupte od kupni smlouvy.

Nic si nenechte libit - resenim muze byt novejsi typ auta s dennim svicenim a nebo Vam to prodejce napravi z vlastnich nakladu a denni svice domontuje.

I auto se da vratit, jsou to nervy, ale da se - sam jsem to jednou absolvoval. Proste jsem si to nenechal libit.

Doporucuji radne zdokumentovat reklamaci (pisemne, podepsane a pekne s prevzetim prodejce), zavolat majiteli autosalonu, zavolat Dacie Centrala / Renault Centrala v Praze, napsat clanek do novin a nechat jej prodejci schvalit pred odeslanim apod.

Bez poradne objednavky a kupni smlouvy jste temer bez sance. Hlavni je si vse poradne pripravit a pak se z principu nevzdavat.

Kdyby jste opravdu chteli pomoci, ozvete se mi do vzkazu.


Odpověď 0

3 let, 4 měsíců
Luděk1966x

počátkem roku 2013 přišly do podeje nové /facesliftové/ modely Dusteru Sandera a Loganu, později i Loganu MCV . Sandero i Logany mají denní svícení v hlavnín světlometu dvouvláknovou žárovkou s obrysovými světly, předkokládám , že by toměl mít i Duster. problém by mohl vznikmout tak, že prodejce Vám prodal skladový vůz starší generace bez denního svícení nebo nějakou přechodnou verzi. Základním znakem nových modelů jsou na spojleru pod předním nárazníkem dva výstupky do předu /rohy/


Komentáře (6)

Přidat komentář


  vendulakazdova, 4 let, 6 měsíců

můžu se zeptat? prosim vás, od kdy je v modelu Duster denní svícení zdarma a kdepak jste to vyčetli? prodávám ty auta dost dlouho a s tímto jsem se nikdy nesetkala....dokonce ani v konfigurátoru pro vytvoření optimální nabídky zákazník nemá tu možnost.....


  stisky, 4 let, 6 měsíců

v konfigurátoru ta možnost není, ovšem při ukončení kofigurátoru v závěrečné rekapitulaci tam denní svícení vyskočí. je to ověření i na centrále ranault. a údajně je to u vozů vyrobených v tomto roce - ale nevím od jakého měsíce.


  vendulakazdova, 4 let, 6 měsíců

už asi tuším, o čem mluvíte domnívala jsem se, že jde o denní svícení, které je LED , stejně jako u Renaultu


  turoň, 3 let, 1 měsíců

nu nevím jak Duster,ale Logan MCVII denní svícení má


  romankral, 2 let, 8 měsíců

Dokker taky má denní svícení integrované v předních světlech


  senkyrik, 2 let, 7 měsíců

Bratr má Dustera kolem dvou roků a denní svícení má sto pro neb jsem byl s ním nucen jet


Další otázky - Duster / Právní poradna Vložit otázku

Povinne ruceni a havarijni pojisteni pri leasingu. Pri koupi vozidla na leasing (Dacia Finance) mi prodejce nuti uzavrit havarijni poj. a pov. ruceni u Dacie a promitnout je do leasingovych splatek. Nedovoluje mi uzavrit tyto pojistky u jine pojistovny, kde bych to mel podstatne levnejsi a platit je zvlast. Poradte, jestli na toto ma prodejce, resp.......